Python Programlama Eğitimi

PYTHON, yüksek seviyeli , genel amaçlı, nesne tabanlı, modüler, etkileşimli ve otomatik bellek yönetimine sahip dinamik bir programlama dilidir. TIOBE endeksine göre 2021 yılında dünyanın en popüler programlama dili olan Python ile veri madenciliği, veri analizi, makine öğrenmesi, yapay zeka uygulamaları, web tasarımı ve geliştirmesi, oyun geliştirme ve finans uygulamaları yapılabilmektedir. Her amaca hizmet edebilen bir dil olan Python birçok alanda kullanılmaktadır.

Günümüzde gelişen teknolojiler ile yazılım ve programlama bilmek artık ilköğretim seviyesine kadar inmiştir. Bu anlamda çağın gerisinde kalmamak ve iş olanaklarını değerlendirmek için programlamanın temellerinin öğrenmesi zorunluluk haline gelmektedir. Python yazı dili ise , yazılım ve programlamaya giriş yapmak için en uygun dillerden birisidir. Bu dersin amacı programlamaya ilgi duyan ve öğrenmek isteyenler için en uygun seçenek olan Python hakkında giriş seviyesinde bilgi sunmaktadır.

Giriş seviyesinde verilen dersler sayesinde kişiler Python programlama dilinin yapısını tanıyacak ve kendilerini istedikleri alanda geliştirme imkanı bulacaklardır.

 1. Modül giriş
 2. Modül Python programlama dilinin genel tanıtımı ve kurulumu
 3. Modül Python shell,IDLE kullanımı ve ilk programımızı yazmak
 4. Modül değişkenler ve operatörler
 5. Modül veri tipleri
 6. Modül liste oluşturmak
 7. Modül sözlük oluşturmak
 8. Modül koşul yapıları
 9. Modül döngü yapıları
 10. Modül fonksiyon oluşturmak
 11. Modül genel örnek çözümü
 12. Modül örnek proje
 13. Modül nesne tabanlı uygulama
 14. Web geliştirme

Pythona giriş olarak sunulan bu derste algoritma tasarımı ön plana çıkarılmıştır.

Genel olarak sunulan derslerin aksine kursiyerlere algoritmik düşünme yapısının nasıl olması gerektiğinin üzerinde durulmaktadır.

Eğitici eğitimi sertifikası ve uygulayıcı sertifika

ONAY: TOKAT GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİ

Python proglama dilinde kendini geliştirmek isteyen herkes alabilir.

Yazılım alanında iş başvurularında kullanılabilir

İleri düzey Python programlama derslerine kayıt amaçlı kullanılabilir

Dr. Öğretim Üyesi SAVAŞ GAYAKER Matematik ve İstatistik Lisans eğitimi almış, Yüksek Lisans ve Doktorasını Ekonometri alanında tamamlamıştır Bilgisayar programlama ve Algoritma tasarımı konsunda dersler vermektedir.

Sizi Arayalım

 

Güvenlik Doğrulaması


hosteslik kursu

Call Now Button